Portfólio

ASA Autoklub Slovakia Assistance

13. mája 2020, 23:44

Menší redesign a úprava funkcionality webu Autoklubu ASA.

O projekte

Webstránky

O tom, že motoristi potrebujú často pomoc priamo na mieste, asi ani netreba písať. Ak však web, ktorý má pomáhať je strašne starý a nie je úplne responzívny, potom je to problém.

Aj z toho dôvodu som rád, že som mohol byť súčasťou redesignu webu Autoklubu ASA (Autoklub Slovakia Assistance), ktorý je na trhu už dlhé roky a pomáha motoristom nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe.

Prejsť na web
Rok 2020
Druh Webová stránka
CMS OctoberCMS

Web asaauto.sk

Kedy vznikol a ako?

Prvé verzie už v roku 2005

Podľa internetového vyhľadávača archive.org, sa mi podarilo zistiť, že prvé náznaky webu sa ukazujú už v roku 2005. Výraznejšou zmenou prešla stránka v roku 2009, kedy začali používať redakčný systém WEBmagic. Ďalšia premena prišla v roku 2011, následne v roku 2014.

Posledná verzia pred redesignom

Posledná verzia z roku 2014 bola na stránkach až do doby, kedy som prišiel s redesignom webu a kompletnou prestavbou logiky stránky a to do takej formy, aby obsahovala moderné prvky a zároveň, aby bola použiteľná aj na mobilných zariadeniach, kde ich potrebujú motoristi.

Črty redesignu

Hlavné prvky webu a použiteľnosť

Jednoduchosť a prehľadnosť

Na pôvodnom webe ste sa museli k informáciám preklikávať cez zložitú štruktúru navigácie, čo v dnešnej dobe nie je vôbec potrebné. Informácie by mali byť rýchlo dostupné a hlavne na čo najmenší počet kliknutí. Tohto pravidla som sa držal aj pri redesigne, čo sa odzrkadlilo v navigácii stránok a v jej kompaktnosti.

Dôležité údaje vždy po ruke

Najdôležitejšie informácie sú pritom dostupné na stránkach vždy a za každých okolností. Či ste na mobile, tablete, alebo na monitore, vždy vidíte to, čo je najdôležitejšie - kontakt na priamu linku a dispečing. Dokonca sme to ešte zjednodušili, keď vám na mobile stačí kliknúť na telefónne číslo a môžete hneď vytáčať.

Páči sa ti tento projekt?