Pár riadkov
o projekte

Aký je príbeh tohto projektu?

V polovici roku 2020 sa mi do mailu dostala otázka od známeho, či by som sa nechcel podielať na "revitalizácii" webu pre Autoklub Slovakia. Samozrejme, niečo, čo jednoducho nemôžete odmietnuť, však?
  • Klient
    Autoklub Slovakia Assistance, s.r.o.
  • Rok
    2020
  • Rola
    webdesign, webdeveloper
  • Web

Hlavný cieľ "revitalizácie"?

Nie som si istý, či ste niekedy predtým videli web autoklubu, ale vyzeral nejako podobne takto

Ako ste si už určite všimli, hral hlavne modro-žltou a jeho navigácia bola, ak to tak zjednodušene napíšem, viac ako nezrozumiteľná. Ak chcel človek niečo nájsť, musel skutočne prejsť asi každou stránkou a ak sa dostal k tomu čo hľadal, tak - úprimne - vo väčšine prípadov musel tak či onak radšej zavolať, pretože aktualizácie webu neboli niečo, čo by sa dalo nazvať "aktivitou".

Mimo to, web ako taký nemal žiadnu responzivitu a teda na mobile sa zobrazoval úplne rovnako ako na počítačoch, čo rozhodne nijako nezlepšovalo orientáciu na webe, nie to ešte jeho použiteľnosť. Takže prišiel čas na "refit" a akýsi redesign.

Čo všetko sa zmenilo?

V prvom rade, prišla hlavne otázka na responzívnosť, pretože všetko sa v roku 2020 točilo hlavne okolo "mobile first" a tak všetko muselo byť prispôsobené na to, aby ľudia mali dobrý užívateľský "zážitok" hlavne na mobilnom zariadení. K tomu, aby sa tak mohlo stať však bolo nutné urobiť jedno veľké rozhodnutie, ktorým bola minimalizácia položiek v navigácii, aby nebola preplácaná horom-dolom a zároveň, aby mala skutočne dostatočnú orientačnú a výpovednú hodnotu.

Keďže sa v pôvodnej navigácii často užívatelia strácali, prišlo na to, že sa vytvorili tématické okruhy a pod tie sa následne zoskupovali ďalšie položky, ktoré pod daný tématický okruh patrili. Či to stránke pomohlo, asi rozhodnú skôr používatelia, ja môžem len dúfať a veriť, že v tomto smere som spravil všetko, čo sa dalo.

ASA - Autoklub Slovakia Assistance