V jednoduchosti je krása, alebo…

Veľa projektov chce veľa rôznych riešení, však? A čo tak projekty, kde potrebujete predávať reklamu, alebo tak niečo, čo potom? Svet plný adblockov a podobných addonov vás doslova zničí, že?

Nie všetko je až tak ťažké

Existuje predsa aj veľmi veľa „anti adblock“ riešení, ktoré sa tvária, že vám pomôžu, však? Vytvorenie elementu, ktorý má nejaký názov, ktorý odchytáva adblock, následne kontrola, že ten element existuje a ak je skrytý, alebo odstránený, tak je jasné, že ho niečo zablokovalo. Ťažké riešenie? Komplikované? Určite áno. A prečo?

Už len samotná kontrola pridaného prvku, jeho existencie, či zobrazenia, chce fakt kontrolu toho, čo sa nachádza a nenachádza v štruktúre DOM. Pritom sa to dá aj oveľa jednoduhšie, však? Že vám nič nenapadá? Dám jedno riešenie.

V jednoduchosti je krása.

Na úvod vašej stránky si vložte jednoduchý javascript:

var canPlayAds = false;

Do pätičky stránok si nechajte vložiť javascript, ktorý nazvete presne tak, ako ho milujú adblockery – ads.js. Hneď v prvom kole vám adblocker tento súbor zablokuje a teda nikdy nenastavíte premennú tak, aby ste vedeli, že sa dajú prehrávať reklamy. Čo to výsledku znamená? Že následne v ďalších scriptoch, ktoré potrebujú spustiť nejakú reklamu, alebo čokoľvek závislé na reklame, automaticky upravíte tak, že človeku poviete, aby si Adblocker vypol.

Easy nie?

Pridaj komentík

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.