Tvoríme UI: Čo pomáha pri tvorbe User Interface?

Po úspešnosti článku „Tipy pre moderného web developera“ som sa rozhodol, že prinesiem opäť niečo, čo by Vám mohlo pomôcť, hlavne ak stojíte pred úlohou tvorby UI.
Asi každý dnes používa veľmi populárne frameworky, ktoré nám uľahčujú prácu, no všetci (na slovensku a v čechách) sa držia hesla, „Nevymýšlaj koleso“ a preto s pomocou niečoho, čo už niekto dávno vymyslel si programátorské cestičky skracujú. Pár skratiek skúsim hodiť aj do tejto časti.

jQuery

www.jquery.com, videocasty na zajtra.sk
Písať či nepísať o čom je toto slovo? Asi len stručne. Javascriptová knižnica umožňujúca manipuláciu s DOM objektmi, tvorbu xhttp requestov a mnoho iného. V spojení jQuery UI (www.jqueryui.com) neskutočne silný nástroj na tvorbu. Asi používame všetci, či?

jQTOUCH

www.jqtouch.com
Rozšírenie vyššie uvedenej knižnice pre developing na mobilné zariadenia.

Reveal

www.zurb.com/playground/reveal-modal-plugin
Plugin pre jQuery, pomocou ktorého budete robiť modálne okná, z ktorých Vás zamrazí! Ako sme si už zvykli, aj tento plugin má množstvo nastavení, ktoré dokážu určiť, či sa má modálne okno zatvoriť po kliknutí na pozadie a pod.

Awkward Showcase

www.awkwardgroup.com/sandbox/awkward-showcase-a-jquery-plugin
Keď potrebujete vytvoriť featured slider, prípadne iný slider s akýmkoľvek obsahom, ja osobne vrele odporúčam použitie práve Awkward-u. Je to veľmi rýchly a prepracovaný plugin založený na jQuery.

Zoomy

redeyeoperations.com/plugins/zoomy
Zväčšovať obrázky do modálneho okna, či ich radšej zväčšovať priamo s efektom alá „lupa“? Práve táto „lupa“ je efekt, ktorý Vás možno zaujme. Nastaviteľný je parameter veľkosti „lupy“, efektu skla či napríklad aj to, či je zväčšovacie „sklo“ oblé, alebo hranaté.

Používateľom PhotoShop-u – Shortcut-y ako Wallpaper

A možno úplne trošku „od veci“, ale našiel som pri prezeraní rôznych cheatsheetov aj celkom zaujímavý nápad. Shortcut kódy pre photoshop v podobe pozadia na pracovnú plochu – www.graphicjunkies.com/photoshop-keyboard-shortcuts.

Pridaj komentík

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.