S novou životnou etapou na nové skúmania

V živote človeka sa toho veľmi veľa nemení. Má prácu, alebo nie. Má rodinu, alebo nie. Má koníčky alebo nie. Takže potom, keď sa zmení niečo dôležité, tak sa vo finále následne spustí množstvo nových vecí. Pre mňa osobne sa mení teraz tiež veľmi veľa a spolu s tými zmenami prichádzajú aj nové výzvy, ktoré by som rád step-by-step dostal aj na riadky tohto môjho webíku.V mojom živote nastáva jedna z veľkých zmien, kedy budem môcť posunúť svoje schopnosti opäť niekam dopredu bez toho, aby som bol limitovaný možnosťami, ktoré som doteraz mal a tak môžem skúšať nové a nové veci, ktoré som chcel skúsiť už dávnejšie.

Určite si pamätáte na projekt inteligentného zrkadla, ktoré som staval od nuly pomocou malého Raspberry PI a neskôr som ho „pimpoval“ do dokonalosti. Aktuálne idem nielen tento projekt oživiť, ale idem ho trošku viac rozšíriť a to priamo na celú domácnosť. Áno, je to tak, idem sa hrať s možnosťou vytvorenia celej inteligentnej domácnosti… a hádajte čo… budem to spájať aj s inteligentným zrkadlom.

Priznám sa, že po prvom rozbití inteligentného zrkadla, som ho ešte nefixol aj keď mám na to všetky potrebné súčiastky (nové sklo, fólie, senzory a pod.). Trošku málo času. Avšak, v dnešných dňoch, kedy sa posúvam ďalej, sa táto téma otvára stále viac a viac. Takže vám priblížim v skratke, čo všetko nás spolu bude čakať…

Predstavenie inteligentnej domácnosti a jej funkcií

To bude asi prvý – úvodný diel do nového seriálu, ktorý budem publikovať aj na portál zajtra.sk. Tu si prejdeme s ideou, spôsobom ako začať a čo presne vybrať na tvorbu domácej inteligentnej domácnosti. Opäť sa budeme hrať s Raspberry PI avšak tento krát k nemu pribalíme aj Home Assistant a Node-RED.

Zapájanie a tvorbu inteligentných prvkov

To bude niečo, na čo sa teším asi najviac, pretože už teraz pri prvých pokusoch sa všetko tvári ako funkčné a beží to ako hodinky. Budeme rozoberať, ako trackovať osoby, ktoré sú doma, ako na základe ich prezencie sa bude správať byt a prvky v ňom. No ako píšem, samá švanda.

Perlička na záver

Nakoľko sa mi podarilo dohodnúť sa so spoločnosťou Philips HUE, budem pre tento seriál využívať väčšinu zariadení, ktoré mi táto spoločnosť venovala, aby som vedel informovať o tom, aké je to jednoduché pracovať s ich zariadeniami a ako sa ich zariadenia dajú ovládať aj bez nutnosti vysokej školy technickej.

Pridaj komentík

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.