Rubrika

Zo života

Z

S novou životnou etapou na nové skúmania

V živote človeka sa toho veľmi veľa nemení. Má prácu, alebo nie. Má rodinu, alebo nie. Má koníčky alebo nie. Takže potom, keď sa zmení niečo dôležité, tak sa vo finále následne spustí množstvo nových vecí. Pre mňa osobne sa mení teraz tiež veľmi veľa a spolu s tými zmenami prichádzajú aj nové výzvy, ktoré by som rád step-by-step dostal aj na riadky tohto môjho webíku.

Šľak ma ide trafiť… iOS, Chrome … Video policies?

Všetko to začalo úplne nevinne… „Novinkou“, ktorú priniesol google vrámci boja proti invazívnym formám reklamy – to sa dá pochopiť, nie? Aký to však má globálny dopad? Uvažoval nad tým niekto? Podľa mňa ani nie. Prečo?

Pracovná výzva #2

Po mojom nástupe do novej práce som dostal pod palec nový projekt – vju.sk. Videoportál, ktorý má veľmi zaujímavé zameranie a čo je hlavné – plno zaujímavých výziev. Jednou z nich bolo aj vytvorenie reakcií na video, niečo v štýle facebookovského hlasovania počas videa a tak podobne.

Keď je práca výzvou, ktorá baví

To, že som sa z módu freelancera hupsol na mód buchača v pravidelnom režime (volajme to aj TPP) som nijako neprezentoval – nebol dôvod. To, že nová práca sú aj nové výzvy však prezentovať treba. Poznáte KODI, známe aj ako OSMC či XBMC? Nie? Čítajte…

Prečo „našim“ doprajem zostup?

Médiami sa ozýva nárek o tom, ako musíme dúfať a veriť v dánsko a že nás musia zachrániť, pritom realita je niekde úplne inde. Zachrániť nás netreba! Treba nás poslať s naším hokejom presne tam, kam patríme.

Pohľadom do histórie môjho ja

Dnes, keď som v práci postretával množstvo kamarátov a kolegov, dostal som sa do štádia, kedy sme si akosi pospomínali na to, čo všetko som už vo svojej kariére robil, pričom z jedného z mojich nových kolegov vypadlo, že ja som bol asi viac fotograf ako programátor, aj keď fotenie som bral vždy skôr ako koníček… Čo ale história?

5 rokov magazínu MAKE.sk

Je to už 5 rokov, čo mi skrsla v hlave myšlienka nového lifestylového magazínu, ktorý som pôvodne chcel mať v printovej podobe s nadštandardnou funkcionalitou na webových stránkach magazínu. Milióny nápadov zostali, realizácia sa odohrala len vo forme internetovej verzie a print … No, ak si vytlačím veci z netu, môžem mať aj printové veci. Quo Vadis?

Keď komunita testuje…

Mne osobne sa to nestáva často, ale ak sa to stane, tak to neskutočne poteší. Reč je o pozvánkach do takzvanej „open beta“ community, ktorá testuje zopár dní určitý druh releasu nejakého software alebo hry. V tomto prípade šlo o hru – Sniper Ghost Warrior 3!

„Odzvonilo“ súrodeneckým vzťahom

Asi tak by som mohol nazvať to, čo sa deje na našom krásnom Slovensku, ktoré kedysi tvorilo rodinu so susednou Českou republikou. Kedysi Československo, teraz rozdelené už aj v ponímaní televízneho vysielania a to len vďaka „nenažrancom“.

Vitaj doma a silno slúž…

Tak, dovoľte mi predstaviť vám nový prírastok k mojej „drobnej“ armáde, ktorú tvorí jeden hračkársky dron, ktorého meno ani neviem, potom jeden poloprofesionálny od 3D Robotics – IRIS+ a …. voilá … nový PRO … DJI Phantom 4 PRO+ …