Rubrika

O projektoch

Toto je rubrička v ktorej predstavujem svoje projekty. Veci, na ktorých pracujem, pracoval som, alebo mám v úmysle na nich… Alebo o tých asi radšej nie…

O

Keď je práca výzvou, ktorá baví

To, že som sa z módu freelancera hupsol na mód buchača v pravidelnom režime (volajme to aj TPP) som nijako neprezentoval – nebol dôvod. To, že nová práca sú aj nové výzvy však prezentovať treba. Poznáte KODI, známe aj ako OSMC či XBMC? Nie? Čítajte…

Po dlhšom čase opäť postup

Ak ste si snáď mysleli, že som zabudol na tvorbu „inteligentého“ zrkadla, tak sa fakt mýlite. Samozrejme, že som naň nezanevrel, teraz, keď už má pekne miesto na chodbe… Len som čakal na nové súčasti, ktoré si dávali „na čas“.

Fíčurky a rozšírenia

Už je to nejaký ten piatok, čo sa snažím dať dokopy „inteligentné“ zrkadlo. Vo svojej podstate sa to už začína viac ako rysovať a tak pomaly ale isto dopĺňam nové „fíčurky“. Aké?

V jednoduchosti je krása… Alebo?

Toto heslo sa hovorí asi stále. Spolu s ním prišiel aj „minimalizmus“ designov a neviem čo všetko… Ako si ale v tomto prípade poradiť, ak chcete, aby niečo bolo skutočne dokonalé a pripravené na úplne všetko? Áno, narážam opäť na troubles pri tvorbe hlavného GUI môjho inteligentného zrkadla. O čo ide a ako to riešiť?

Inteligentné zrkadlo: Tvorba GUI od začiatku

Posledné dni, týždne, ba dokonca tuším už mesiac, prispievam fotkami z môjho postupu tvorby inteligentného zrkadla. Musím sa priznať, že zatiaľ jediné, čo je inteligentné, je moje učenie sa nových vecí na Raspberry Pi. Keďže však moje článočky majú ohlas u kamarátov, rozhodol som sa, že pomaly ale isto začnem spisovať všetko, čo som musel podstúpiť.

Keď niečo „zlyhá“ a treba nájsť náhradu…

Skúsil som pre moje inteligentné zrkadlo už skutočne všeličo… Vyskladal som všetky veci, ako som chcel, ale stále niekde niečo „padalo“… Ten hlavný problém bol, že som celý „interface“ spúšťal ako server pomocou Node.js, ktorý sa však po istom čase akosi sám vypol… A čo teraz?

Zázračný kábel, umožňujúci asi všetko…

Keď som v predošlom príspevku písal o tom, že by som mal rád pod kontrolou aj to, či bude alebo nebude zapnutý monitor, prekrížil som si prsty a dúfal, že to pôjde… Výsledok – IDE TO!

Development „inteligencie“

Po asi tak 10 pokusoch a preinštalovania Raspbianu (os na Raspberry Pi) som sa konečne dostal do štádia, kedy mi fungujú časti, ktoré som potreboval mať funčné – teda samotné „zrkadlo“ a nejaké tie základné funkcie.

Najťažšia časť inteligentného zrkadla…

Aj keď by ste si boli pomysleli (rovnako ako ja), že to bude hlavne programovanie celého interface-u a „inteligencie“, na počudovanie je to – aspoň pre mňa – tvorba samotného zrkadla.

„Inteligentné zrkadlo“ a málo inteligentný ja…

Ako som písal v predošlom príspevku… Nechal som sa inšpirovať myšlienkou vyskúšať Raspberry Pi a skryť ho za „zrkadlo“… Okrem toho, že som investoval zopar stovak do rôznych zariadení, investoval som aj mrte času a nervov do samotnej prípravy… Urobme si sumár…