Prečo „našim“ doprajem zostup?

Médiami sa ozýva nárek o tom, ako musíme dúfať a veriť v dánsko a že nás musia zachrániť, pritom realita je niekde úplne inde. Zachrániť nás netreba! Treba nás poslať s naším hokejom presne tam, kam patríme.Nechcem sa zastávať nikoho. Každý má právo na názor a médiá ten svoj – alibisticky – držia v nádeji, že bude lepšie. Realita je však taká, že hokej na Slovensku upadá a stagnuje už dlhé roky. Aj keď som proti tvrdým zákrokom a ráznym opatreniam ako sú štrajky a tak podobne, ten posledný hokejový ešte ani z ďaleka neskončil a neskončí, kým sa bude SZĽH bezbožne pozerať na to, ako tento úpadok pokračuje.

Keď sa organizoval prvý štrajk hokejistov a prvá repre bola oslabená o významné mená, veril som, že si po debakloch vedenie uvedomí, že hráči, čo na niečo poukazujú, poukazujú správnym smerom. Žiaľ, aj ja sa môžem mýliť a očividne to má SZĽH na ĽH (ľavom háku)… Takže aj druhá repre od štrajku sa neposunula nikam a plno nových, mladých hráčov išlo so svojou kožou na trh a dostali teda riadne na kožuch.

Disciplína, vytrvalosť, húževnatosť, odhodlanie a ochota. To sú slová, ktorá sa na hokeji učia generácie od 5 rokov až po prípravku a ešte aj dlho po nej. Kde to zabudla aktuálna repre? Alebo na čo zabudol Zdeno Cíger? A čo asistenti ako Julo Šupler? Čo samotná SZĽH? Nik nebude skloňovať mená hráčov s premárnenými šancami na akýkoľvek zápas. Pod každý jeden sa totiž podpísala nervozita, strach, nevyspelosť a hlavne – neorganizovanosť. Za 5 minút 12 poskladaná repre, nezohraté zostavy, nenacvičené signály, prepady a zbrklosť. Presne ako keby som pomenoval teenegera pred prvým sexom. A taká bola aj naša hra. Bránka súpera bola mladá, krásna dievčina a všetci sa okolo nej len točili, no nik nemal dosť odvahy na to, aby ju poriadne „oprel“.

Veľa striel, ktoré boli dobre mierené no našli si všetky žrdky, prípadne rovno brankára. Hovoriť, že súper mal viac šťastia sa ani neopovážim, pretože to nebola hra o šťastí, ale o pripravených a dlhodobo nacvičených signáloch, ktoré odohrali presne tak, ako mali – k skórovaniu. A naše nacvičené signály? Pripomínali mi hru ŠK Slovana, kedy je lepšia prihrávka od bránky „domov“, pretože tak sa určite podarí vytiahnuť súpera bližšie a teda zostane menej hráčov v obrane. Hold, to by sme ale museli mať vlastnú obranu silnú a nestrácať puk priamo pred bránkou, kde krížnu prihrávku vychytí súper a rovno ten blbý nápad aj potrestá.

Ale koho je toto vizitka? Hráčov? Šuplera? Cígera? Alebo snáď trénerov čo učili chalanov stáť na korčuliach? Ja by som to všetko (aj keď neprávom) zaviazal do jedného vreca, pretože každý má svoj podiel istý. Cíger, že sa spoliehal na to, že snáď prehovorí niekoho o kom sám dobre vedel, že ho ignoruje, pretože štrajk na papieri sa nikdy neskončí, keď nie sú naplnené „požiadavky“, ktoré si hviezdy dali. Mohol by som pripomenúť, že sa jednalo o veľké zmeny v SZĽH, ktorá dlhodobo ignoruje potreby SK hokeja a už dlhodobo je len kasičkou, ktorú si niekto vyberá podľa svojej momentálnej potreby. Šupler je rovnako ako Golonka hokejová sieň slávy a tam ich prosím už aj dlhodobo nechajte odložených. Tí už o modernom hokeji nemajú ani páru a ani slychu.

A čo mladá repre? Nechajte ju padnúť nižšie, aby sa sama musela prebojovať do tej kvalitnej skupiny, v ktorej sa potom bude sama rada snažiť o to, aby porazila Kanadu, Rusko, Fínsko a aj Česko. Táto mladá repre, nemá odohrané to, čo iné tímy a ešte pretečie veľa vody, kým sa tak stane. A to môžeme radšej sledovať ich boje a snahu o postup do A skupiny, ako sa tváriť „ublížene“, že nedošli žiadny hráči z NHL.

Kvalita a rešpekt sa musí vybudovať… A tak, ako si ten rešpekt vybudovali chalani v roku 2002, tak si to vybuduje aj ďalšia generácia, ale tiež si musí prejsť všetkým a musí byť stabilná a musí sa zohrať… A to je úloha SZĽH… Aby pripravovala hráčov na kvalifikácie. Na reprezentovanie kvality nášho hokeja. To je presne to, čo aktuálne SZĽH ukázalo… SVOJU KVALITU!

Pridaj komentík

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.