Nový rok, nové začiatky, nové hračky…

Keď som si kupoval denník SME kvôli horoskopu na rok 2017, písalo sa v ňom, že celý rok bude v znamení vodnára – teda v mojom. Značí to aj to, že všetko by sa mi malo dariť. Uvidíme…Len tak som si pekne brúzdal netom, keď som narazil na drona, konkrétne na DJI Phantom 4… Čírou náhodou, ani som si to nejako neuvedomil, som si to skúsil prepočítať, že koľko by to asi tak vyšlo na splátky a čuduj sa svete, nebolo to až také dramatické ako by si človek myslel. Tým, že už sa mi minulý rok podarilo objednať si na splátky IRIS+ od 3D Robotics (úprimne, nemyslel som si, že mi to „prejde“ a schvália mi predaj na splátky), tak som s rovnakým očakávaním neúspechu, prešiel opäť procesom vypĺňania údajov s pokusom o nákup na splátky…

Prekvapenie prišlo, keď opäť dané schválenie prešlo a teda sa rodinka dronov rozrástla o DJI Phantom 4 Pro+… To, že je to najvyšší model som si uvedomil vo svojej podstate až potom, keď som videl krabicu, na ktorej sa písalo PRO+. Takže po technickej stránke by som v blízkej dobe mal prinášať videjká, ktoré budú mať rozlíšenie 4096×2160 pri 60 FPS (C4K – teda aj inými slovami Cinema 4K) aj keď určite bude experimentovať aj s rozlíšením 1920×1080 pri 120 obrázkoch za sekundu… 🙂 Skúsime si nejaké to SLO-MO 😀 nie?

Držte mi palce, aby tento dron pri svojom prvom lete nenašiel nejakú tú stenu… Aj keď pri tých parametroch čo má, by sa mal sám vedieť vyhnúť prekážkam a to hneď 5-timi smermi :).

Pridaj komentík

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.