Keď je práca výzvou, ktorá baví

To, že som sa z módu freelancera hupsol na mód buchača v pravidelnom režime (volajme to aj TPP) som nijako neprezentoval – nebol dôvod. To, že nová práca sú aj nové výzvy však prezentovať treba. Poznáte KODI, známe aj ako OSMC či XBMC? Nie? Čítajte…

Čo je XBMC/OSMC/KODI?

Mohol by som to utopiť ešte hlbšie, keby chcem spomínať Raspberry Pi, ale to nemusím, pretože KODI ako také je OpenSource, ktoré funguje – našťastie – na všetkých platformách (Android, iOS, linux a aj Windows) … Takže super. A Čo to je? V jednoduchosti – ak v telke dávajú prd, môžete si nájsť niečo, čo dávajú kiná. Je to niečo ako streamovací software pre všetky free (i platené) online služby typu youtube, vimeo a mnoho iných.

Čo tá výzva?

Tá – ako možno vidíte na obrázku hore – sa týka práve portálu vju.sk, ktorý je novinkou medzi video portálmi. Presťahovali sa sem napríklad aj Svedkovia liehovovi či Jano Gordulič so svojím ťažkým týždňom (predtým na youtube)… Ale výzva ako taká sa deje v tom smere, že by sme vo firme chceli, aby si ľudia vedeli pozerať VJU.sk aj na KODI. Teda zadaním je vlastne vytvorenie addon-u (rozšírenia), ktoré bude umožňovať zobrazovanie obsahu z vju.sk priamo do KODI.

A čo naplnenie?

Dovoľte mi predstaviť vám prvú testovaciu prevádzku vju addonu… 🙂 Chcete testnúť a dať mi nejaké info?

Nainštalujte si testovací addon v novej verzii 2.3.6!!!!.
Stiahnite si ho na tejto linke (plugin.video.vju-3.3.1.zip cca 9.7MB)

10 komentárov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.