Hej(.sk)? Nie, ďakujem!

Alebo v skratke napísané, malé trampoty s veľkým eshopom? Alebo naopak? Asi skôr naopak. Pretože u nich je všetko presne tak – naopak.Niekedy vo štvrtok som na stránkach hej.sk išiel nakupovať drona. Nie zrovna najlacnejšieho a nie zrovna najstaršieho, ale fungl nového a ešte k tomu som si potom uvedomil, že z danej rady dokonca ten najvyšší model. Samozrejme, keďže nerád rozhadzujem a splátky vyzerali v pohode, rozhodol som sa ísť formou splátok. Na moje prekvapenie, asi najhoršia možná voľba v kombinácii s týmto eshopom. Prečo?

Schválenie nepovažujú za úplné, pokiaľ…
aj napriek tomu, že už asi tak do pol hodinky majú prvé predschválenie, ktoré je automatizované na základe scoringov, nepovažujú to za dostatočujúce a čakajú na to, že človek človek pôjde na poštu odniesť zmluvy pre splátkovú spoločnosť, čím sa naťahuje čas, za ktorý oni budú mať zaplatené a vy budete mať tovar – logicky. Dokonca, a to ma už úplne dostalo, nepovažujú za dostatočné ani samotné úplné potvrdenie schválenia, ktoré už rieši priamo nejaký človek zo splátkovej spoločnosti a čakajú na tretie potvrdenie, ktoré sa týka toho, že klient má v poriadku všetky „dokumenty“. Áno, čítate správne. Všetky dokumenty. To jest potvrdenia o príjme, ak ide o živnostníkov, tak podané daňové priznanie a tak ďalej. K tomu samozrejme počítajme aj tie podpísané zmluvy, ktoré máte poslať poštou.

Nešťastie nechodí nikdy samo
Aj tu sa však potvrdilo to, že keď sa veci „kazia“ tak sa kazia a ja som človek, čo je strašne frišký vo veľmi veľa veciach. To isté aj pri tlačení dokumentov, ktoré treba poslať. Na stránkach splátkovej spoločnosti si tento dokument viete otvoriť jeden jediný krát, čo nie je podľa mňa zrovna ok riešenie, pretože sú ľudia ako ja, ktorí dajú dokument tlačiť v domnienke, že sa vytlačí v poriadku, však všetko je na automaticke, ale ono sa to vytlačí na tzv. landscape, takže z každej strany vám potom chýba polovica, čo asi zrovna nepoužijete. A keďže ste to už tlačiť dali, PDF nestiahli a okno s daným náhľadom zatvorili, cesta k danému PDF je fuč.

Samozrejme, že splátková spoločnosť píše, že ak máte problém s tlačou, tak vám to vytlačí aj predajca pri preberaní tovaru, avšak, hej.sk ako predajca tento fakt úplne ignoruje a tovar nemáte na prevzatie, kým vlastne nie je potvrdené všetko od splátkovej spoločnosti. A tak čakáte a čakáte až vás čakanie omrzí tak, ako mňa. Začal som písať, že či to myslia vážne, že 5 dní putuje tovar z centrálneho skladu na predajňu na čo v ani jednom prípade neodpísali. Miesto toho sme sa zamotali do diskusie o tom, že treba aby splátková spoločnosť potvrdila schválenie úveru a teda nejaké to krytie tovaru. To ale mali, no nestačilo, tak sa ešte čakalo na dokumenty, ktoré som už ja nemal odkiaľ mať. Keď som infolinke hej.sk vysvetlil, že od druhého mailu im hovorím, že dokumenty nemám, lebo sa vytlačili zle a už nemám možnosť ich tlačiť, tak ma odpálkovali, že mi ich má zaslať spláková spoločnosť… Takže copy+paste zo stránok splátkovej spoločnosti, aby si riadne prečítali aké sú ich povinnosti ako predajcu, na čo som dostal teda otázku, či chcem vážne objednávku stornovať, alebo mi majú poslať dokumenty.

A čo ja na to?
Keďže nevedeli reagovať promptne a 5 dní doručovali tovar (ktorý podľa mňa sušili na sklade na predajni už hneď na druhý deň), tak som im napísal, že dám radšej zarobiť alze, ktorá má daný tovar lacnejší a viem, že keď objednávku urobím ešte v ten deň a v tom čase, tak na ďalší deň sa iba stavím na pobočke, kde podpíšem papiere, odovzdám potrebné scany dokumentov a odídem domov s novým pracovným nástrojom…

Nech si hovorí kto chce čo chce, keď je raz niečo kategorizované ako e-shop, mali by skutočne myslieť na to, že ľudia čo si tovar objednávajú, reálne očakávajú aj online komunikáciu v prípade nejaký problémov a nie dlhé prestoje, ktoré trvajú niekoľko dní. A to čo som si prečítal na ich Facebooku radšej ani nebudem spomínať. Nekalé praktiky obchodovania a zľavy a tak podobne… Niet rozhodne čo viac dodať… Držím im palce a dúfam, že sa alza.sk nezopsuje.

Pridaj komentík

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.